Dnes je úterý 26. března 2019   ::   svátek má Marián   ::   světec dne sv. Kastul (Haštal), mučedník

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Chvalkovice
Chvalkovice 58
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Chvalkovice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: chvalkovice@mojefarnost.cz

Světec dne

26. března 2019

sv. Kastul (Haštal), mučedník

+ r. 296

Byl správcem císařského paláce v Římě a zároveň horlivým křesťanem. V době pronásledování poskytoval službu křesťanům, kteří v jeho příbytku v horním patře císařského paláce měli útočiště. Tam skrýval i papeže Kája a shromažďoval věřící k bohoslužbám. Jeho zbožná manželka Irena se starala o křesťanské ženy a dívky. Když se nakonec pohanům podařilo toto tajné shromáždiště vyslídit, náměstek Fabián dal všechny přítomné křesťany zajmout. Kastul byl natažen na skřipec, zbičován, polomrtvý shozen do jámy a zasypán pískem.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti chvalkovice@mojefarnost.cz