Dnes je pondělí 30. března 2020   ::   svátek má Arnošt   ::   světec dne sv. Jan Klimak, opat

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Chvalkovice
Chvalkovice 58
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Chvalkovice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: chvalkovice@mojefarnost.cz

Světec dne

30. března 2020

sv. Jan Klimak, opat

+ r. 605

Narodil se v Palestině a již v 16 letech se odebral na horu Sinaj, aby žil po způsobu poustevníků. Roku 600 byl zvolen opatem sinajského kláštera. Zabýval se učením o Božím zjevení a pro svoje vědomosti bývá nazýván i Scholastikem. Od papeže Řehoře Velikého, jenž se doporučoval do jeho modliteb, obdržel peníze na zřízení útulku pro poutníky. Jan napsal pravidla řeholního života s názvem "Klimax", tj. žebřík. Po třiceti stupních vedl duše k dokonalému životu a své řeholníky učil pokoře přinášející radost.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti chvalkovice@mojefarnost.cz