Dnes je středa 14. listopadu 2018   ::   svátek má Tibor   ::   světec dne sv. Mikuláš Tavelič a druhové, mučedníci

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Chvalkovice
Chvalkovice 58
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Chvalkovice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: chvalkovice@mojefarnost.cz

Světec dne

14. listopadu 2018

sv. Mikuláš Tavelič a druhové, mučedníci

+ r. 1391

Byl knězem řádu sv. Františka a spolu s bratrem Deodatem kazatelem v Bosně. Pak se oba vydali do Palestiny a setkali se tam s bratry Petrem a Štěpánem. Společně si připravili řeč na obranu křesťanské víry, kterou chtěli přednést v Šalamounově chrámu, ale bylo jim v tom zabráněno a byli předvedeni do domu soudce. Když před jeruzalémským kádím řeč přednesli a statečně ji odmítali odvolat, byli odsouzeni k smrti. Po krutém bičování je tři dny týrali na špičatých dřevech a nakonec jejich těla rozsekali a spálili.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti chvalkovice@mojefarnost.cz