Dnes je pondělí 6. července 2020   ::   svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus   ::   světec dne sv. Marie Gorettiová, panna a mučednice

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Chvalkovice
Chvalkovice 58
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Chvalkovice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: chvalkovice@mojefarnost.cz

Světec dne

6. července 2020

sv. Marie Gorettiová, panna a mučednice

+ r. 1902

V 10 letech jí zemřel otec a připadla na ni starost o čtyři sourozence a opatrovala i děti sousedů. Nemohla chodit na katechismus, ale pochopila dobře základní věc, že skutečným zlem není chudoba, ale hřích, a že jedinou účinnou zbraní proti němu je modlitba. Byla pilná a v čistotě udržovala domácnost i svou duši. Ve 12 letech byla napadena žádostivým mladíkem ze sousedství. Bránila se mu se slovy: "Ne, Bůh to nechce, protože je to hřích!" Na jejím těle napočítali 14 bodných ran nožem. Než druhého dne zemřela, odpustila vrahovi a dodala: "Chci, aby i on byl se mnou v ráji."

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti chvalkovice@mojefarnost.cz