Dnes je pátek 24. ledna 2020   ::   svátek má Milena   ::   světec dne sv. František Saleský, biskup a učitel církve

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Chvalkovice
Chvalkovice 58
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Chvalkovice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: chvalkovice@mojefarnost.cz

Světec dne

24. ledna 2020

sv. František Saleský, biskup a učitel církve

+ r. 1622

Narodil se na zámku Sales v Savojsku. V Paříži studoval a zakusil pocit, že je hoden zavržení, modlil se: "Bože, obětuji ti celé své srdce a kdyby se stalo, že bych tě nesměl milovat v nebi, chci tě milovat, aspoň pokud žiji." Stal se doktorem práv a potom knězem. R. 1593 se přihlásil za misionáře v kraji Chablais, kde kalvínci nenáviděli vše katolické. Čtyři léta působil uprostřed nepřátel a dlouho bez úspěchu, obrátil však 72 000 kalvínců. R. 1602 byl zvolen biskupem v Ženevě, tehdy kalvínské. Láska k Bohu mu byla nástrojem, kterým přesvědčil své odpůrce i pronásledovatele. Napsal díla, která jsou řazena mezi základní náboženskou literaturu.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti chvalkovice@mojefarnost.cz