Dnes je pátek 19. července 2019   ::   svátek má Drahomíra   ::   světec dne sv. Makrina

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Chvalkovice
Chvalkovice 58
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Chvalkovice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: chvalkovice@mojefarnost.cz

Světec dne

19. července 2019

sv. Makrina

+ kolem r. 378

Sestra sv. Basila Velkého a Řehoře Nysenského proslula krásou těla i ducha. Byla moudrá a zbožná. Často brávala do rukou Písmo sv. a Žaltář, který se modlila s kamarádkami. Po svém sňatku brzy ovdověla, ale zachovávala i nadále věrnost svému zesnulému muži. Po otcově smrti ve svém domě vytvořila společenství sester. Z lásky k ukřižovanému Kristu se často postila a konala dobročinné skutky. Těžce nemocnou rakovinou ji nalezl její bratr Řehoř ležící na holých prknech. Před smrtí mluvila nadšeně o nebeských věcech i o vzkříšení.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti chvalkovice@mojefarnost.cz